Në Ligën Premier as gjatë dimrit nuk u ndalën transferimet. Ka edhe nga ata që nuk kanë mundur ende të lënë shenjë edhe pse kampionati është duke shkuar drejt fundit.

Erdhën me shumë bujë në Ligën Premier, por ende nuk kanë arritur të tregojnë asgjë.

Emra të njohur dhe që u prit që do ta bëjnë diferencë duke i ndihmuar skuadrat e tyre, si Pato apo Doumbia, ende nuk kanë arritur të tregojnë asgjë.

Më poshtë mund t’i shihni pesë transferime më të dështuara deri më tani. /Telegrafi/

Mohamed Elneny (Arsenal) – 5 milionë funte

Arsenal-elneny

Juan Iturbe (Bournemouth) – huazim

itrube

Seydou Doumbia (Newcastle) – huazim

dumbiaa

Alexandre Pato (Chelsea) – huazim

patoo transfer

Henri Saivet (Newcastle) – 4.5 milionë funte

5 transfer