Manchester Unitedi ka bërë gati një listë prej pesë futbollistësh që pritet të largohen me hapjen e afatit kalimtar veror.

Vera e këtij viti pritet të jetë e nxehtë për klubin nga Old Trafford, i cili do të ketë shumë ardhje të reja, por edhe largime.

Shumë lojtarë e kanë të ardhmen e pasigurt tek Unitedi pa marrë parasysh plasmanin e klubit në Ligën Premier këtë sezon.

Nga Verratti te Kroos e Cancelo - Këto janë dëshirat e Solskjaerit për t'i transferuar në verë Nga Verratti te Kroos e Cancelo - Këto janë dëshirat e Solskjaerit për t'i transferuar në verë

Sipas mediave angleze pesë lojtarë janë thuajse të sigurt që do të largohet nga Djajtë e Kuq me hapjen e afatit kalimtar veror.

Sanchez dhe Rojo (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Mbrojtja pritet të jetë reparti ku do të ketë ndërhyrje më të mëdha, ndërsa të sigurt nuk do ta kenë as disa lojtarë me tipare sulmuese.

Më poshtë keni pesë lojtarët që pritet të largohet nga Unitedi në verë:

5.Phil Jones

Phil Jones (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

4.Marcos Rojo

Marcos Rojo (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

3.Matteo Darmian

Matteo Darmian (Foto: Getty Images/Guliver)

2.Alexis Sanchez

Alexis Sanchez (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

1.Juan Mata

Juan Mata (Foto: Gareth Copley/Getty Images/Guliver)

/Telegrafi/