LAJMI I FUNDIT:

Pesë banorë në nominim – kush do të largohet nga Big Brother këtë javë?

Pesë banorë në nominim – kush do të largohet nga Big Brother këtë javë?

Blerando, Santiana Maloku dhe Linda Halimi janë banorët e nominuar për këtë javë.

Dy të tjerë të përzgjedhur nga publiku janë edhe: Azem Gagica e dyshja, Mirdon Pacolli & Ard Gashi.

Ndonëse nuk janë të njoftuar akoma, atyre lajmi do t’i kumtohet ditën e enjte (21 dhjetor).


Nominimi i tre banorëve u bë nga Alby the Goat, e cila në cilësinë e kapitenes, fitoi nga ‘Vëllai i Madh’ një avantazh.

Besart Zeneli largohet nga Big Brother VIP Kosova 2
Lexo po ashtu Besart Zeneli largohet nga Big Brother VIP Kosova 2

Njëri prej tyre do të lërë shtëpinë të premten dhe garën për çmimin e madh prej 200 mijë eurosh.

Telegrafi ka realizuar një sondazh për lexuesit, për të marrë mendimet e tyre rreth personazhit që do të eliminohet.

* Ky sondazh është realizuar nga portali Telegrafi vetëm për të matur preferencat e publikut dhe nuk lidhet me votimin zyrtar të spektaklit Big Brother VIP Kosova 2.


Në trend Magazina

Më shumë
Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Magazina
Zbulohet e dashura e Lamine Yamal?

Zbulohet e dashura e Lamine Yamal?

Magazina
Me temën “Shembje Patriarkatit”, festivali Anibar 2024 hap siparin e edicionit të 15-të në një mbrëmje madhështore në Pejë

Me temën “Shembje Patriarkatit”, festivali Anibar 2024 hap siparin e edicionit të 15-të në një mbrëmje madhështore në Pejë

Magazina
Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Magazina
Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Magazina
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
Kalo në kategori