Ndeshja mes Lecces dhe Cagliarit doli të jetë shumë e fortë dhe me emocione të mëdha, teksa u mbyll 2-2.

Reklama

Në këtë ndeshje përveç golave, kishte edhe dy penallti, ndërsa futbollistët morën tre kartonë të kuq.

Se ndeshja kishte tension e tregon edhe momenti i golit për 2-1, kur shënoi Lecce, me Gianluca Lapadulan nga pika e badhë.

Penalltia erdhi pas lojës me dorë nga Cacciatore, i cili mori karton të kuq.

Lapadula pasi shënoi shkoi ta marr topin i cili u dëbua jashtë fushe nga Robin Olsen, dhe aty përleshja shpërtheu.

Të dy u larguan me kartonë të kuq  nga gjyqtari Mariani. Flitet se suedezi do të dëohet me tri ndeshje, ndërsa sulmuesi italian me dy.

Reklama

Krejt në fund ishin Lecce që shënuan për 2-2, për ta kompletuar një ndeshje të çmendur.   Golat për Cagliarin i kishin shënuar Joao Pedro dhe Radja Nainggolan. /Telegrafi/

Reklama