LAJMI I FUNDIT:

Përplasja e frikshme me LeBron James, gjyqtari amerikan mbetet i gjakosur në parket

Përplasja e frikshme me LeBron James, gjyqtari amerikan mbetet i gjakosur në parket

Të jesh gjyqtar në NBA nuk është aspak e lehtë, pasi mund të përballesh edhe me lëndime.

Reklama

Një lëndim aspak të këndshëm e ka pësuar gjyqtari amerikan Scott Foster nga ylli i NBA-së, LeBron James në sfidën e tretë finale të Konferencës së Pernëdimit mes Los Angeles Lakers dhe Denver Nuggets.

LeBron James u nis në një kundërsulm të shpejtë, teksa aksidentalisht u përplas me gjyqtarin Foster të cilin e lëndoi jo edhe pak.

Foster nga përplasja me James në çerekun e dytë të ndeshjes mbeti i lënduar, pasi buza e tij filloi të rrjedhke gjak.

James vazhdoi aksionin dhe me tu ndalur ai është rikthyer te gjyqtari duke i kërkuar falje.

Gjithsesi pasi stafi mjekësorë interevenoi, Foster vazhdoi lojën deri në fund të saj, edhe pse buza e tij her pas here rrjedhte gjak dhe kishte nevojë për intervenim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori