LAJMI I FUNDIT:

Përmbysja e madhe ndaj Barcelonës, Florenzi tregon lojtarin e vetëm të Romës që nuk ka besuar në kualifikim

Përmbysja e madhe ndaj Barcelonës, Florenzi tregon lojtarin e vetëm të Romës që nuk ka besuar në kualifikim

Futbollisti që është në pronësi të Romës, Alessandro Florenzi, tani i huazuar te Valencias në Spanjë, ka zbuluar disa prapaskena nga përmbysja e madhe kundër Barcelonës në vitin 2018.

Roma luante në çerekfinale kundër Barcelonës, ku ndeshjen e parë e kishte humbur 4-1 dhe ndeshjen e kthimit e kishte në “Olimpikco”.

Lojtarët e Romës ishin futur në fushë me besimin që do të bënin mrekullinë dhe ta kthenin rezultatin.

Mirëpo, ishte një lojtar që nuk besonte te përmbysja, Kostas Manolas, ku pikërisht ai që shënoi dhe golin e tretë, që e çoi Romën në gjysmëfinale.

“Kur shënoi Manolas vura duart në kokë dhe ndalova. Ju shpjegoj përse. Kishim ndjenja të çuditshme pas humbjes 4-1. Gjatë javës nuk ndiheshim të humbur, sepse kishim luajtur mirë”.

“Nga 25-26 lojtarë që ishim të gjithë besonim për përmbysjen, ama ishte një që nuk besonte. Manolas, i cili na tha që në mëngjes se jemi të eliminuar. Pastaj, ishte pikërisht Manolas që shënoi golin vendimtar. I vetmi që nuk besonte”, zbuloi Florenzi./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

La Liga
Harroi se ishte në boks, luftëtari nga UFC kap kundërshtarin dhe e grushton në ring - diskualifikohet menjëherë

Harroi se ishte në boks, luftëtari nga UFC kap kundërshtarin dhe e grushton në ring - diskualifikohet menjëherë

Boks
Natë e tmerrshme për Barcelonën: I lëndohen dy yje në barazimin me Bilbaon

Natë e tmerrshme për Barcelonën: I lëndohen dy yje në barazimin me Bilbaon

La Liga
Guardiola tregon se si shpartalluan Man Unitedin me zbulimin e taktikës së thjeshtë të Ten Hag

Guardiola tregon se si shpartalluan Man Unitedin me zbulimin e taktikës së thjeshtë të Ten Hag

Premier League
Guardiola emëron lojtarin më të mirë në Ligën Premier për gjërat që ai bën

Guardiola emëron lojtarin më të mirë në Ligën Premier për gjërat që ai bën

Premier League
Ten Hag befason me deklaratën pas humbjes së Man United në derbi

Ten Hag befason me deklaratën pas humbjes së Man United në derbi

Premier League
Kalo në kategori