LAJMI I FUNDIT:

Përgënjeshtrohet lajmi se Eminem është infektuar me coronavirus

Përgënjeshtrohet lajmi se Eminem është infektuar me coronavirus
Eminem (Foto: Leon Bennett/Getty Images/Guliver)

Lajmet e rrejshme vazhdojnë të qarkullojnë në mediat sociale dhe në ueb-faqe të ndryshme në internet dhe shpesh shënjestër e tyre janë personalitetet e njohura.

Reklama

Një viktimë e këtyre lajmeve është bërë reperi i famshëm amerikan, Eminem, për të cilin u publikua një lajm fals.

Eminem më në fund del me deklaratë zyrtare për të sqaruar ata që u ofenduan nga kënga e tij në lidhje me sulmet e Manchesterit
Lexo po ashtu Eminem më në fund del me deklaratë zyrtare për të sqaruar ata që u ofenduan nga kënga e tij në lidhje me sulmet e Manchesterit

Dhe derisa në gjithë botën ekziston frika e përhapjes së virusit të ri vdekjeprurës, autorët e lajmeve të tilla e kanë shfrytëzuar momentin.

Një publikim shkruante: “Reperi Eminem është i famshmi i pare që është diagnostikuar me coronavirus në vitin 2020”.

Mirëpo, faqja e konfirmimit të fakteve, Snopes, e ka përgënjeshtruar këtë lajm duke kërkuar nga autori që të mos shpërndarë lajme të tilla të rrejshme. /Telegrafi/

(Foto: Snopes)

Në trend Magazina

Më shumë
Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Magazina
Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Magazina
Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Magazina
“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

Magazina
Një nga femrat më të bukura të Hollywoodit, sot e shpërfytyruar nga lufta me kancerin - Linda Evangelista flet për ndryshimet që ia shkaktuan operacionet

Një nga femrat më të bukura të Hollywoodit, sot e shpërfytyruar nga lufta me kancerin - Linda Evangelista flet për ndryshimet që ia shkaktuan operacionet

Magazina
Rikthyer nga Zelanda e Re në Kosovë, Vesa Luma: Më kishte marrë malli për muzikën dhe vendin

Rikthyer nga Zelanda e Re në Kosovë, Vesa Luma: Më kishte marrë malli për muzikën dhe vendin

Butrint Avdyli
Kalo në kategori