LAJMI I FUNDIT:

PDK i drejtohet shefit të Zyrës të Certifikimit: A jeni kërcënuar apo të është ofruar ryshfet se keni ndërruar qëndrim?

PDK i drejtohet shefit të Zyrës të Certifikimit: A jeni kërcënuar apo të është ofruar ryshfet se keni ndërruar qëndrim?

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Arianit Elshani, ka thënë se Yll Buleshkaj nga Zyra për Certifikimin dhe Regjistrimin e Partive Politike, ka ndryshuar qëndrim rreth certifikimit të kandidatëve për deputetë.

Reklama

Elshani ka thënë se Buleshkaj nuk do ta sillte një rekomandim që të certifikohen kandidatët që kanë probleme me ligjin, duke thënë se ai mund të jetë shantazhuar transmeton Telegrafi.

“Ke ndryshuar interpretimin brenda 24-orëve për certifikimin e listave. Veprimi yt është sulm kundër ligjeve të Kosovës, ky veprim i yti dhe atyre që të kanë dërguar po iu bënë shërbim armiqve të Kosovës. Zotëri Buleshkaj a jeni i vetëdijshëm për rekomandimin që keni bërë”, ka pohuar ai.

Ndryshe, Yll Buleshkaj nga Zyra për Certifikimin dhe Regjistrimin e Partive Politike, i ka rekomanduar KQZ-së të certifikojë listat me kandidatët për deputetë, ku disa prej tyre kanë probleme ligjore. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti: Kam prezantuar draft-vizionin për Asociacionin, nëse ka pajtueshmëri mund të vazhdojmë tutje

Kurti: Kam prezantuar draft-vizionin për Asociacionin, nëse ka pajtueshmëri mund të vazhdojmë tutje

Lajme
Hoxhaj: Draft-asociacioni i Ramës duhet të ketë mbështetje në Kosovë

Hoxhaj: Draft-asociacioni i Ramës duhet të ketë mbështetje në Kosovë

Lajme
Opozita në Prishtinë merr nën menaxhim dhjetë ndërmarrjet publike komunale

Opozita në Prishtinë merr nën menaxhim dhjetë ndërmarrjet publike komunale

Komunat
Shkarkohen 20 aksionarët e dhjetë ndërmarrjeve publike në Prishtinë – këta janë emrat

Shkarkohen 20 aksionarët e dhjetë ndërmarrjeve publike në Prishtinë – këta janë emrat

Komunat
Gashi i reagon Ramës: Statutin e Asociacionit mund ta propozojë vetëm Qeveria e Kosovës

Gashi i reagon Ramës: Statutin e Asociacionit mund ta propozojë vetëm Qeveria e Kosovës

Lajme
Meta: Qeveria shqiptare s'duhet të propozojë politika në Kosovë, pa u konsultuar me kryeministrin

Meta: Qeveria shqiptare s'duhet të propozojë politika në Kosovë, pa u konsultuar me kryeministrin

Lajme
Kalo në kategori