LAJMI I FUNDIT:

Përballje: Privatësia në internet dhe në Facebook, sa janë të sigurta të dhënat tuaja personale?

Përballje: Privatësia në internet dhe në Facebook, sa janë të sigurta të dhënat tuaja personale?

Sonte në emisionin “Përballje” në RTV Dukagjini e Telegrafi do të diskutohet për internetin dhe privatësinë. Çka po ndodh me Facebook-un dhe çfarë ndryshimesh po bëhen?

Reklama

A ka privatësi në internet dhe çfarë të dhënash i posedojnë Facebook dhe Google e kompani të tjera.

Ku është Kosova në këtë temë dhe çfarë hapash institucional janë ndërmarrë?

A është Kosova e prekur nga vjedhja e të dhënave personale dhe çfarë duhet të dini për Facebook-un dhe shpërndarjen e informatave?

Për të diskutuar për këto tema Muhamet Hajrullahu ka ftuar:

Jeton Arifi – nga Agjencia Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale

Bardha Ahmeti – OJQ “LENS”

Valon Canhasi – Hallakate

Hekuran Doli – Ekspert i sigurisë kibernetike

Emisioni “Përballje” është prodhim i Telegrafit me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu dhe transmetohet çdo të premte në ora 21:10 në RTV Dukagjini e Telegrafi.

Në trend Lajme

Më shumë
Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Lajme
Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Lajme
Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Lajme
​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Lajme
Kalo në kategori