Po ju japin recetën të cilin e përdorin amishët dhe i cili mund të shërojë sëmundje të ndryshme, por edhe forcon sistemin e imunitetit.

Reklama

Gjëja më e mirë te ky ilaç është ajo që është shumë i thjeshtë dhe i lehtë për t’u bërë, ndërkaq artikujt ushqimorë të cilët ju duhen për ta bërë këtë ilaç janë lehtë për t’u siguruar, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

Një copë e xhenxhefilit, një thelb hudhre (i grirë në rende), një lugë uthull molle, një lugë mjaltë, një lugë lëng limoni.

Qitni të gjithë përbërësit në blender dhe miksoni 30 sekonda me shpejtësinë më të madhe. Pastaj kullojeni përbërjen dhe mbajeni në frigorifer gjatë shtatë ditëve të cilin do ta pini.

Reklama

Si ta përdorni:

Konsumohet një luge të kësaj përbërjeje para kafjallit në mëngjes dhe një lugë para darke.

Reklama

Nuk rekomandohet konsumimi i më shumë se tri herë në ditë.

Do të jeni të befasuar me rezultatet.

Shtypja e gjakut dhe kolesterina do të zvogëlohen, por do të jeni të freskët dhe plot energji. /Telegrafi/