LAJMI I FUNDIT:

Hudhra

118 Artikuj

Disa rregulla për erëzat

Disa rregulla për erëzat

Të njohim produktet
Makarona me hudhra dhe gjalpë: Drekë e përsosur kremoze, e cila do t’ju pëlqejë shumë!

Makarona me hudhra dhe gjalpë: Drekë e përsosur kremoze, e cila do t’ju pëlqejë shumë!

Pjata kryesore
Si duhet ta hani hudhrën, nëse dëshironi veprim maksimal shërues!

Si duhet ta hani hudhrën, nëse dëshironi veprim maksimal shërues!

Të njohim produktet
Si të bëni toum – salcë libaneze me hudhra

Si të bëni toum – salcë libaneze me hudhra

Salca
Ulja e shtypjes së gjakut me metoda natyrale

Ulja e shtypjes së gjakut me metoda natyrale

Këshilla mjekësore
Speca pikantë në mustardë: Sallata më e mirë dimërore!

Speca pikantë në mustardë: Sallata më e mirë dimërore!

Sallata
Ndani të verdhën nga e bardha e vezës me ndihmën e hudhrës

Ndani të verdhën nga e bardha e vezës me ndihmën e hudhrës

Nga duart tua
Këtë gabim e bëjmë kur shtojnë hudhër në gjellë: Kjo e bën atë të hidhur dhe të vështirë për t’u tretur

Këtë gabim e bëjmë kur shtojnë hudhër në gjellë: Kjo e bën atë të hidhur dhe të vështirë për t’u tretur

Nutricion
Njerëzit që duhet ta shmangin konsumimin e hudhrës

Njerëzit që duhet ta shmangin konsumimin e hudhrës

Ushqim i shëndetshëm
Recetë për lyerje me hudhra: E shpejtë, e thjeshtë dhe e shijshme

Recetë për lyerje me hudhra: E shpejtë, e thjeshtë dhe e shijshme

Salca
Sallata shëruese me kastravecë dhe hudhra, nuk do t’i besoni efektet shëndetësore…

Sallata shëruese me kastravecë dhe hudhra, nuk do t’i besoni efektet shëndetësore…

Mjekësi alternative
Rekomandohen nga nutricionistët: 10 ushqimet më të mira për të forcuar imunitetin

Rekomandohen nga nutricionistët: 10 ushqimet më të mira për të forcuar imunitetin

Këshilla mjekësore
Pastrojnë organizmin, forcojnë imunitetin dhe rigjenerojnë mëlçinë: 10 mbrojtësit e shëndetit

Pastrojnë organizmin, forcojnë imunitetin dhe rigjenerojnë mëlçinë: 10 mbrojtësit e shëndetit

Këshilla mjekësore
Si ruhet në mënyrën e duhur hudhra? A bën të ngrihet

Si ruhet në mënyrën e duhur hudhra? A bën të ngrihet

Kopshtaria
Ushqimet më të shëndetshme dhe vlerat e tyre ushqyese

Ushqimet më të shëndetshme dhe vlerat e tyre ushqyese

Të njohim produktet
Alergjia nga myku dhe disa mënyra natyrale për ta luftuar atë

Alergjia nga myku dhe disa mënyra natyrale për ta luftuar atë

Këshilla mjekësore
Mënyra natyrale për të humbur peshë brenda dy javësh

Mënyra natyrale për të humbur peshë brenda dy javësh

Ushqimi dhe Dieta
Gjërat që duhet të konsumoni kur jeni të ftohur

Gjërat që duhet të konsumoni kur jeni të ftohur

Shëndetësi Lajme
Si të ruani siç duhet hudhrat?

Si të ruani siç duhet hudhrat?

Të njohim produktet
Mënyra për ruajtjen më të mirë të pemëve dhe perimeve në shtëpi

Mënyra për ruajtjen më të mirë të pemëve dhe perimeve në shtëpi

Lifestyle
Aromat që shtatzënat nuk i durojnë, në listë edhe kafja dhe çaji

Aromat që shtatzënat nuk i durojnë, në listë edhe kafja dhe çaji

Shtatzëna
Momentet kur konsumi i hudhrës mund të mos jetë opsioni i duhur

Momentet kur konsumi i hudhrës mund të mos jetë opsioni i duhur

Të njohim produktet
Si ta hiqni erën e hudhrës nga duart tuaja? Ja se çfarë ju duhet për t’i fërkuar ato!

Si ta hiqni erën e hudhrës nga duart tuaja? Ja se çfarë ju duhet për t’i fërkuar ato!

Si të…
Pesë ushqimet që parandalojnë gërhitjen, zgjidhja natyrale për një gjumë të qetë

Pesë ushqimet që parandalojnë gërhitjen, zgjidhja natyrale për një gjumë të qetë

Si të…