0Shares

Besiktas ka shënuar fitore të rëndësishme në xhiron e parë të Ligës së Kampionëve.

Skuadra turke triumfoi si mysafirë me rezultat 3-1 kundër Portos.

Përveç fitores ka bërë bujë të madhe edhe paraqitja e ish-mbrojtësit të Real Madridit, Pepe.

Ky i fundit ka bërë më së shumti ndërhyrje të sakta brenda zonës së vetë të rreptësisë se sa ndonjë mbrojtës tjetër gjatë xhiros së parë të ligës elitare evropiane për klube.

Pepe ka pasur 13 ndërprerje të sulmeve të kampionëve portugez, të cilët arritën të realizonin vetëm një gol.

Ndryshe, Besiktas ka tre pikë dhe është lider i grupit G ndërsa Monaco dhe Leipzig, secila ka nga një pikë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)