LAJMI I FUNDIT:

Pep Guardiola: Kur mbërrita në Barcelonë, 86 për qind e njerëzve nuk më donin

Pep Guardiola: Kur mbërrita në Barcelonë, 86 për qind e njerëzve nuk më donin

Pep Guardiola ka dhënë një deklaratë befasuese duke iu adresuar kritikave nga gazetarët.

“Kur ju shkoni në një klub, të gjithë duan që të të rrëzojnë nga maja. Disa thojnë janë paratë, disa thonë Lionel Messi dhe bashkëlojtarët e tij, disa thonë Bayern gjithmonë fiton”, ka thënë fillimisht Guardiola.


“Ata priren të dyshojnë në vlerat tua, është normale. Kur nuk fitoni, ata duan të heqin rëndësinë qe ke në ekip. Rivalët duan të të mposhtin ty dhe kritikët duan të të heqin vlerat. Ata ulen dhe të përcjellin ty, por ti je ai i cili punon dhe mund ta bësh, jo ata”.

“Nëse bëj keq, unë shkoj në shtëpi. Me lojtarët e mi, ekipin dhe stafin, ne kemi dëshirën për ta dëshmuar këtë”, është shprehur ai.

“Do të doja të drejtoj në një Kupë Bote apo Kampionat Evropian” – Guardiola tregon dëshirën e tij të madhe si trajner
Lexo po ashtu “Do të doja të drejtoj në një Kupë Bote apo Kampionat Evropian” – Guardiola tregon dëshirën e tij të madhe si trajner

“Kur kam mbërrita në Barcelonë, 86 për qind e njerëzve nuk më donin. Unë thashë: ‘Perfekt’. Është më mirë të vish kështu se sa ‘ah, gjithçka është përfekte’. Qëllimi ishte që të bind një person para se të shkoj për dikë tjetër. Unë preferoj që njerëzit të kenë dyshime tek unë, kjo më jep një energji të jashtëzakonshme”, përfundoi tekniku spanjoll.

Gjithçka që Pep ka thënë në këtë deklaratë është e vërtetë, veçanërisht për kohën e tij tek Barcelona.

Para se ai të merrte ‘frenat’ e ekipit në 2008, ishte Jose Mourinho i cili ishte favoriti i tifozëve për të marrë rolin e trajnerit. Joan Laporta vendosi që t’i jap një mundësi Guardiolës, i cili gjatë asaj kohe ishte trajner i Barcelona B./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

La Liga
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Bundesliga
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori