LAJMI I FUNDIT:

Pelicans marrin fitore shumë të rëndësishme ndaj Clippers

Pelicans marrin fitore shumë të rëndësishme ndaj Clippers

New Orleans Pelicans kanë marrë një fitore shumë të rëndësishme në luftën për ‘Play-Off’.

Reklama

Të udhëhequr nga Brandon Ingram, Pelicans kanë mposhtur një nga konkurrentët direkt LA Clippers me tetë pikë diferencë 122:114.

Për vendasit e Pelicans ishte fitorja e shtatë në tetë ndeshjet e fundit.

Pelicans kanë mposhtur për herë të tretë këtë edicion Clippers nga tre përballje sa kanë pasur këto dy skuadra gjatë sezonit 2022/23.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Brandon Ingram ka qenë fantastik me 36 pikë, tetë asistime e katër kërcime.

Me lojë të mirë u dallua edhe qendra Valenciunas me 23 pikë e 12 kërcime, derisa McCollum dhe Murphy shtuan nga 19 pikë të tjera.

Kawhi Leonard ishte fantastik me 40 pikë për mysafirët, por që nuk mjaftuan për të marrë fitore në Smothie King Center. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori