LAJMI I FUNDIT:

Pejë, një person gjendet i vdekur pranë veturës

Pejë, një person gjendet i vdekur pranë veturës

Një person është gjetur pa shenja jete pranë një veture me tabela vendore në Rrugën e KFOR-it në Pejë. Rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 20:25.

Reklama

Policia njofton se vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes.

“Rr. KFOR-it, Pejë 03.05.2023-20:25. Pas marrjes së një informate se një person gjendet i shtrirë në rrugë, njësit policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë vërejtur se pranë një veture me tabela vendore gjendet personi i shtrirë. Në vendin e ngjarjes ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës mashkull kosovar”, thuhet në raportin policor.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion, ndërsa rasti i iniciuar si “Hetim i vdekjes” është duke u hetuar./Telegrafi/