Peja shkatërron Trepçën në “Karagaç”

KB Peja e ka mposhtur KB Trepçën me rezultat të thellë 107-79 në takimin e dytë të ndeshjes finale.

Takimi i zhvilluar në palestrën “Karagaç” në Pejë filloi furishëm, me vendasit që krijuan një epërsi të thellë.

Çereku i parë përfundoi 32-14 në të mirë të nikoqirëve, duke dhënë sinjale se ky takim duhej të shkonte në duart e tyre.

Çereku i dytë ishte po aq i thellë, duke u mbyllur me rezultat 57-32, derisa pejanët ishin në djeni se nuk duhej të lëshonin ritmin për asnjë moment.

Në çerekun e tretë tashmë dihej se fitorja do t’i takonte Pejës, pasi rezultati ishte 81-56, një dieferencë e thellë dhe i pamundshumë për t’u përmbysur.

Vendasit e vulosën duelin me rezultatin final 107-79, duke bërë të ditur se ndeshja e fundit (3-të) do të jetë edhe më spektakolar.

Vlenë të ceket se Trepça e fitoi takimin e parë me rezultat 94:86 – por sot Peja ishte e pakapshme.

Fituesi do të përcaktohet pas ndeshjes së pestë, derisa skuadrat aktualisht kanë nga një fitore. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes