LAJMI I FUNDIT:

Peja mposhti Mileniumin dhe mori fitoren e katërt radhazi në Ligën Ballkanike

Peja mposhti Mileniumin dhe mori fitoren e katërt radhazi në Ligën Ballkanike

KB Peja tani ka fituar ndeshjen e katërt radhazi në Ligën Ballkanike, duke mposhtur KK Milenium me rezultat 96:82.

Skuadra malazeze pati luftoi në pjesën e parë, duke mbajtur një lojë të ngushtë deri në pushim, por ishin pejanët përsëri që shkuan në pushim me epërsi 51:46.

Peja doli më e fortë në pjesën e dytë për të hapur epërsinë dhe vazhdoi të fitonte me 14 pikë diferencë, duke çuar rezultatin përfundimtar 96:82.

Peja me këtë fitore ka bërë bilancin 4-0 në Ligën Ballkanike, ndërsa Milenijum që debuton këtë sezon në BIBL ka bilanc 1-5.

Rodney Purvis ishte më i mirë te vendasit me 23 pikë, Jalen Tate shtoi 17 pikë dhe Isiah Umipig 15 sosh.

Bogdan Cebalovic shënoi 20 pikë për mysafirët, Balsa Mirotic pati 16 dhe Aleksa Mandic dhe Pavle Titic shtuan nga 15 secili. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Ndërkombëtare
Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Premier League
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Ndërkombëtare
Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

La Liga
Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Serie A
Kalo në kategori