Jemi mësuar se Dimitri Payet ka një aftësi për të prodhuar gola të jashtëzakonshëm dhe një të tillë e shënoi të dielën në mbrëmje.

Marseille fitoi 4-0 ndaj Guingamp në Veledrome me kapitenin që shënoi golin për 2-0 në minutën e 73-të.

Shumë futbollistë do ta kishin stopuar atë top për të provuar dicka tjetër, por Dimitri Payet nuk është si shumica e lojtarëve.

Ai gjuajti fuqishëm dhe topi fluturimthi shkoi në cepin e portës, duke e bërë kërcimin e portierit të pavlefshëm.

Ish-futbollisti i Ëest Ham, njihet për gola spektakolar.

Ai është ngjallur prej kthimit tek ky klub, ndërsa goli i tij mund të përfundojë në listën e Puskas Aëard.

Florian Thauvin sëhnoi dy herë dhe Konstantinos Mitroglou një për fitoren që e mbanë në vend të dytë Marsiellen. /Telegrafi/