LAJMI I FUNDIT:

Pas suksesit të Distrisë, Kuka: Ishte dominante në çdo aspekt

Pas suksesit të Distrisë, Kuka: Ishte dominante në çdo aspekt
(Foto: Facebook/Driton Toni Kuka)

Trajneri i sukseseve, Driton Kuka, i është gëzuar triumfit të Distria Krasniqit në Lojërat Mesdhetare ‘Oran 2022’.

Reklama

Xhudistja i ka sjellë Kosovës medaljen e parë dhe atë të artë në këto lojëra.

Spotistja jonë në finale e mposhti kundërshtaren kroate, Ana Viktorija Puljiz.

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare ‘Oran 2022’
Lexo po ashtu Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare ‘Oran 2022’

“Medalja e artë për Kosovën! Disi shkëlqeu sot në Lojëra Mesdhetare në Algjeri!”

“Ishte dominante në çdo aspekt, pas pak lufton edhe Flaka për medalje të bronztë! Kosova mbi të gjitha…”, ka shkruar Kuka. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Neymar insiston në shkarkimin e Jesus, e do ish-trajnerin te Al Hilal

Neymar insiston në shkarkimin e Jesus, e do ish-trajnerin te Al Hilal

Ligat tjera
Ten Hag flet sërish për Jadon Sancho - situata duket e brishtë

Ten Hag flet sërish për Jadon Sancho - situata duket e brishtë

Premier League
Xavi zbulon momentin e tij më të lumtur si trajner i Barcelonës, nuk është triumfi në La Liga

Xavi zbulon momentin e tij më të lumtur si trajner i Barcelonës, nuk është triumfi në La Liga

La Liga
Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Grand Slamin e Bakus

Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Grand Slamin e Bakus

Xhudo
Kalo në kategori