LAJMI I FUNDIT:

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare ‘Oran 2022’

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare ‘Oran 2022’
(Foto: Facebook/KOK)

Distria Krasniqi i ka sjellë Kosovës medaljen e parë dhe atë të artë nga Lojërat Mesdhetare Oran 2022.

Xhudistja jonë mundi në finale kundërshtaren kroate, Ana Viktorija Puljiz.

Sportistja nga Kosova arriti në finalen e madhe të garës që zhvillohet në Algjeri duke triumfuar përballë xhudistes spanjolle, Ana Perez dhe veçmë kishte siguruar medaljen e argjendtë.

Porse, ajo i shkoi deri në fund kategorisë deri në 52 kilogramë duke triumfuar edhe përballe Puljiz për ta rrëmbyer medaljen e artë.

Në çerekfinale, Distria kishte arritur të fitojë ndaj xhudistes nga Qiproja, Sofia Asvesta, të cilën e mposhti me ‘ippon’. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Real Madridi ka besim në triumfin ndaj Barcelonës në El Clasicon e ardhshme

Real Madridi ka besim në triumfin ndaj Barcelonës në El Clasicon e ardhshme

La Liga
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori