LAJMI I FUNDIT:

Pas skandalit të presidentit të federatës spanjolle edhe nga UEFA bëjnë arsyetim skandaloz

Pas skandalit të presidentit të federatës spanjolle edhe nga UEFA bëjnë arsyetim skandaloz

Pas fitores së Spanjës në Kupën e Botës ndaj Anglisë, ka pasur një valë reagimi ndaj presidentit të federatës spanjolle, Luis Rubiales, pasi ai u fotografua duke puthur mesfushoren e La Roja, Jenni Hermoso gjatë festimeve.

Rubiales është dënuar nga shumë figura të shquara në të gjithë Spanjën, me shumicën që i kërkon atij të japë dorëheqjen nga posti në krye të futbollit spanjoll.

Një person që ka dalë në mbrojtje të Rubiales është Karl-Heinz Rummenigge, ish-drejtori gjeneral i Bayern Munichut, i cili tani është anëtar i komitetit ekzekutiv të UEFA-s.

Skandal pas skandali nga presidenti i federatës spanjolle: Publikohen pamjet duke kapur organin gjenital
Lexo po ashtu Skandal pas skandali nga presidenti i federatës spanjolle: Publikohen pamjet duke kapur organin gjenital

Sipas Diario AS, Rummenigge beson se situata është shpërthyer jashtë proporcionit.

“Unë nuk mendoj se duhet të ekzagjerojmë. Kur e shpall veten kampion bote, emocionohesh. Ajo që ai bëri ishte – me gjithë respektin e duhur – absolutisht në rregull. Më kujtohet kur fituam Ligën e Kampionëve herën e fundit, unë duhej të puthja burrat. Jo në gojë, por me gëzim”, ka deklaruar ai.

Komentet e Rummenigge nuk ka gjasa të shkojnë mirë në Spanjë , dhe ato që do t’i quajnë jo sensuale në këto rrethana sigurisht që do të kenë një pikë. /Telegrafi/