LAJMI I FUNDIT:

Pas Prishtinës, Vëllaznimi mposht edhe Pejën

Pas Prishtinës, Vëllaznimi mposht edhe Pejën
(Foto: basketbolli.com)

Vëllaznimi ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 82-63 (13:10, 26:12, 24:15, 19:26), në kuadër të javës së 21-të në Five Star Superligën e Kosovës në basketboll.

Takimi filloi me gabime të të dy skuadrave dhe kjo bëri që në periudhën e parë të shënohen vetëm 23 pikë në përgjithësi, 13:10. Por, në çerekun e dytë, skuadra vendase ishte shumë më e mirë, duke e fituar këtë pjesë 26:12, duke shkuar në pushim me shifrat 39-22.

Por, Vëllaznimi nuk u ndal as në periodën e tretë, duke thelluar edhe më shumë epërsinë, 24:15, kurse rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 63:37. Në 10 minutat e fundit, Peja u mundua të rikthehej në lojë dhe të shkrijë epërsi, por nuk arriti qëllimit dhe Vëllaznimi triumfoi në fund 82-63.

Te Vëllaznimi pesë basketbollistë shënuan pikë dyshifrore: Ty Nichols 25, Cenric Council 14 pikë e 15 kërcime, Emmanuel Omogbo 14 pikë e 16 kërcime, Robert Shesani 14 pikë dhe Andi Shehu 12 pikë, kurse te Peja u dalluan Brandon Walters me 17 pikë e 17 kërcime dhe Laron Dendy me 19 pikë e tetë kërcime.

Vëllaznimi ka gjashtë fitore dhe 15 humbje, kurse Peja 12 fitore dhe tetë humbje.


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori