LAJMI I FUNDIT:

Pas Leeds e Hull, një tjetër klub anglez kërkon transferimin e Vedat Muriqit

Pas Leeds e Hull, një tjetër klub anglez kërkon transferimin e Vedat Muriqit

Vedat Muriqi duket se do të largohet nga Lazio gjatë afatit kalimtar të janarit.

Sulmuesi kosovar nuk ka arritur të lë gjurmë në kryeqytetin italian dhe largimi nga Olimpico duket i pashmangshëm.

Fenerbahce vazhdon të mbetet skuadra më e interesuar për shërbimet e prizrenasit, por së fundmi kanë ardhur edhe oferta nga Anglia.

Hull City dhe Leeds United prej kohësh kanë shprehur interesim për Muriqin, por ende pa gjetur marrëveshje me Lazion dhe lojtarin.

Garës për shërbimet e reprezentuesit kosovar i është shtuar edhe skuadra tjetër angleze West Bromwich Albion që bën gara në Championship.

Sipas mediumit turk A Sport, WBA kërkon transferimin e menjëhershëm të Muriqit gjatë afatit kalimtar të janarit.

Lazio po pret ofertën më të mirë për ta larguar Muriqin, pasi edhe trajneri Maurizio Sarri nuk është i interesuar ta mbajë në skuadër.

Biancocelestët synojnë që të fitojnë rreth 15 milionë euro nga shitja e shtatlartit kosovarë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

La Liga
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Ish-legjenda e Man United pretendon se Arteta do pranonte kalimin në “Old Trafford” nëse largohet Ten Hag

Ish-legjenda e Man United pretendon se Arteta do pranonte kalimin në “Old Trafford” nëse largohet Ten Hag

Premier League
Kalo në kategori