Legjenda e UFC, Georges St-Pierre është renditur si më i miri në histori të MMA, pas deklaratës së Conor McGregor që bëri bujë.

Irlandezi ka bërë një postim në llogarinë e tij në Twitter, duke renditur katër më të mirët në histori të sportit të arteve marciale, duke e lënë vetën në pozitën e parë.

Në listën e 31-vjeçarit ishin yje si Anderson Silva, St-Pierre dhe Jon Jones, ndërsa ajo gjë ngjalli shumë reagime.

Conor McGregor emëron katër më të mirët në histori të MMA Conor McGregor emëron katër më të mirët në histori të MMA

Tapology ka publikuar listën e 20 më të mirëve në MMA, si kundërpërgjigje për McGregor, që renditet në pozitën e 12-të:

20) Amanda ‘The Lioness’ Nunes

19) Frankie ‘The Answer’ Edgar

18) Cain Velasquez

17) Max ‘Blessed’ Holloway

16) ‘The Prodigy’ BJ Penn

15) Dan ‘Hendo’ Henderson

14) Stipe Miocic

13) Dominick ‘The Dominator’ Cruz

12) ‘The Notorious’ Conor McGregor

Conor McGregor (Foto: Harry How/Getty Images/Guliver)

Reklama

11) Matt Hughes

10) Randy ‘The Natural’ Couture

9) Chuck ‘The Iceman’ Liddell

8) Jose Aldo ‘Junior’

7) Khabib ‘The Eagle’ Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov (Foto: UFC/Twitter)

6) Daniel ‘DC’ Cormier

5) ‘The Last Emperor’ Fedor Emelianenko)

4) Demetrious ‘Mighty Mouse’ Johnson

3) Anderson ‘The Spider’ Silva

2) Jon ‘Bones’ Jones

1) Georges ‘Rush’ St-Pierre. /Telegrafi/