Izabel Goulart brohoriti për të fejuarin e saj, Kevin Trapp gjatë ndeshjes së tyre me Spanjën të dielën në mbrëmje (27 nëntor).

Portnerit i Eintracht Frankfurt, Trapp , nuk u shfaq në lojë pasi Manuel Neuer është ende numri 1 i Hansi Flick në mes të portës.

Por modelja braziliane Izabel , 38 vjeçe, ishte ende gati për të brohoritur në anën gjermane pasi ata fituan një barazim jetik 1-1 kundër futbollistëve të Luis Enrique.

Foto: Splash

Rezultati i mban gjallë shpresat e tyre për t’u kualifikuar në 16-shen e fundit pas humbjes nga Japonia.

Goulart ka qenë e pranishme në të dyja ndeshjet e Gjermanisë në Kupën e Botës deri më tani në Katar.

Reklama

Foto: Splash

Dhe ndërsa ajo vendosi të vishte një fanellë portieri me numrin e Trapp për ndeshjen me Japoninë, ajo shkoi me një veshje më të përshtatshme për ndeshjen e Spanjës.

Reklama

Amerikano-jugorja mahnitës zgjodhi të vinte në lojë në një kombinim krejt të bardhë, me një bluzë të kuqe poshtë.

Foto: Splash

Dhe ajo u shfaq e zëshme gjatë gjithë lojës, ndonëse pa e parë në të vërtetë partnerin e saj duke performuar në fushë.

Goulart është një figurë e njohur në rrjetet sociale, duke tërhequr 4.5 milionë ndjekës vetëm në Instagram.

Foto: Splash

Ajo është një ish-modele e Victoria’s Secret dhe ka sfiluar në pasarelën e modës 2017.

Reklama

Izabel është mburrur më parë se ajo dhe Trapp, 32 vjeç, bëjnë dashuri deri në pesë herë në javë.

Foto: Splash

“Kevin dhe unë bëjmë shumë dashuri – katër ose pesë herë në javë”, kishte deklaruar ajo.

“Por nëse ai ka luajtur në një ndeshje të rëndësishme dhe skuadra e tij humbet, unë mund të bëhem e bukur, t’i bëj thonjtë dhe të vesh të brendshmet e mia më të mira – dhe ende nuk do të ketë seks. Megjithatë, në ditët kur skuadra ka fituar, ne nuk bëjmë një sy gjumë”, ishte shprehur bukuroshja. /Telegrafi/

Reklama

Foto: Splash