Paris Saint-Germain nuk gabon, mposht Toulousen dhe rrit epërsinë me ndjekësit

Paris Saint-Germain ka fituar me rezultat të ngushtë 2-1 në shtëpi ndaj Toulouse në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të në Ligue 1.

Kampioni aktual francez ka vazhduar serinë pozitive dhe fitoren, pasi ka mposhtur Toulouse në ndeshjen e zhvilluar në Parc des Princes.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim absolut të PSG-së, por të dyja skuadrat arritën ta shënojnë nga një gol.

Goli i parë për befasi erdhi nga mysafirët të cilët shënuan me anë të Branco van den Boomen (20’) për 0-1, ndërsa Achraf Hakimi shënoi në minutën e 38-të për barazimin 1-1.

Në pjesën e dytë, vendasit përsëri ishin më të mirë, duke krijuar më shumë dhe duke shënuar edhe golin e dytë, atë të fitores.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 58-të me anë të Lionel Messi, i cili shënoi për 2-1 dhe ky doli të ishte rezultati përfundimtar.

Pas kësaj fitore, PSG e sheh veten në pozitën e parë me 54 pikë, ndërsa Toulouse renditet në vendin e 12-të me 29 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, parisienët luajnë në udhëtim te Monaco, teksa Toulouse e pret Rennes. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit