Paris Hilton mbylli sfilatën e Versace të premten gjatë Javës së Modës në Milano, duke modeluar me një fustan rozë të ndezur që të kujton veshjen e saj ikonë të festës së ditëlindjes së 21-të.

Reklama

Ndërsa origjinali i Hiltonit u bë nga Julien Macdonald, fustani i shkurtër ka frymëzuar shumë stilistë në dekadat që nga ajo kohë, me versione që shfaqen tek të famshëm, përfshirë Kendall Jenner dhe Simone Biles.

Nicky Hilton madje rikrijoi stilin e motrës së saj të vitit 2002 për Halloween në 2018.

Foto: Getty Images

Në sfilatën e Versaces, Parisi u shfaq tërësisht në rozë me doreza të tilla, duke i përfunduar të gjitha me një vello të përshtatshme – ndoshta në një shenjë për martesën e saj të nëntorit 2021 me Carter Reum.

Reklama
Reklama

Megjithatë, ylli i “Simple Life” nuk ishte nusja e vetme në pistë; Bella Hadid dhe disa modele të tjera në mënyrë të ngjashme kishin vello shumëngjyrëshe me veshjet e tyre.

Motrat Hadid, Gigi dhe Bella shkëlqejnë në Javën e Modës në Milano Motrat Hadid, Gigi dhe Bella shkëlqejnë në Javën e Modës në Milano

Megjithëse Hilton nuk ka dalë në pistë që para se të bëhej grua, ajo nuk është e huaj për jetën e modeles.

Foto: Getty Images

Ajo bëri debutimin e saj në pasarelë në moshën 16-vjeçare për Heatherette, dhe që atëherë ka ecur për The Blonds, Rihanna’s Savage x Fenty, Christian Coëan, Philipp Plein dhe më shumë.

Në rreshtin e parë ishte ulur Nicky së bashku me Vanessa Hudgens, Ashley Graham, Alessandra Ambrosio dhe Chloe Cherry.

Reklama

Foto: Getty Images

Pas ndarjes së saj me Leonardo DiCaprion, Camilla Morrone mori pjesë gjithashtu përfshirë këtu edhe Emily Ratajkowski e Irina Shayk. /Telegrafi/

Reklama

Foto: Getty Images