Pasi në muajin tetor u publikua paraqitja e parë e shkurtër e filmit “The Gentleman”, tash fansat mund ta shohin edhe paraqitjen e dytë të shkurtër, të cilën shfaqen disa skena interesante.

Në filmin e ri të zhanrit aksion, ylli hollivudian Matthew McConaughey luan rolin e një shefit londinez të marihuanës.

Ngjarja zhvillohet rreth dilerit të drogës, Mickey Pearson (Matthew McConaughey), i cili përpiqet t’ia shesë dinastinë e tij një miliarderi nga Oklahoma.

Megjithatë, ai përnjëherë përballet me rivalë të shumtë kur përhapet lajmi se po përgatitet të tërhiqet nga biznesi i drogës.

Charlie Hunnam, Henry Golding, Michelle Dockery, Jeremy Strong, Eddie Marsan, Colin Farrell e Hugh Grant, janë disa prej emrave tjerë që do të luajnë në filmin “The Gentleman”

Skenarin dhe regjinë e ka bërë Guy Ritchie, ndërsa premiera amerikane e filmit është caktuar për datën 24 janar të vitit të 2020. /Telegrafi/