LAJMI I FUNDIT:

Paraqitet në SPAK, reagon Veliaj: Më gjykoni nga armiqtë që kam bërë

Paraqitet në SPAK, reagon Veliaj: Më gjykoni nga armiqtë që kam bërë

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj i cili është paraqitur sot në Prokurorinë e Posaçme SPAK.

Hyrja e tij në SPAK është shoqëruar me protesta nga opozita, ndërkohë që pas daljes Veliaj ka bërë një reagim në rrjetet sociale.

“Më gjykoni nga armiqtë që kam bërë”, ka shkruar Veliaj duke huazuar shprehjen e Franklin D. Roosevelt.


Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj paraqitet në Prokurorinë e Posaçme
Lexo po ashtu Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj paraqitet në Prokurorinë e Posaçme

Veliaj do të jetë prezent në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak të Tiranës ku do t’i jepet titulli “Qytetar Nderi” Ali Ahmetit dhe një rrugë në Tiranë do të marrë emrin e Remzi Hoxhës, biznesmeni që u zhduk në vitin 1995.

Pasditen e sotme, Rithemelimi dhe Partia e Lirisë kanë paralajmëruar në 16:30 protestën e radhës, ndërsa mbahet mbledhja e Këshillit Bashkiak. /Telegrafi/