LAJMI I FUNDIT:

Para se të shkarkohej nga Barcelona  – Setien kishte darkuar me Eric Abidalin

Para se të shkarkohej nga Barcelona  – Setien kishte darkuar me Eric Abidalin

Barcelona para pak orësh konfirmoi se ka shkarkuar Quique Setienin si trajner i skuadrës së parë.

Reklama

Skuadra katalunase dështoi të fitonte në këtë edicion La Ligën dhe u turpëruar nga Bayern Munichu në Ligën e Kampionëve.

Nga këto dy dështime, Blaugranasit vendosën që të shkarkonin Setienin, që nga fillimi kishte ngritur dilema se mund të drejtonte skuadrën.

Por, para se të shkarkohej nga Barcelona, trajneri 61-vjeçar kishte darkuar me drejtorin sportiv, Eric Abidal.

Zyrtare: Barcelona shkarkon Quique Setienin
Lexo po ashtu Zyrtare: Barcelona shkarkon Quique Setienin

Edhe ish-lojtari, që tani ka post në klub, duket se do të ndjek rrugën e trajnerit, pas përplasjeve verbale në distancë që kishte me Lionel Messin në fillim të këtij viti.

Kështu, Barcelona po tenton të bëjë revolucion të thellë në skuadër, në mënyrë që mos t’u përsëritet dështimi i këtyre pesë viteve të fundit, duke mos e fituar Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori