0Shares

Futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, Lionel Messi, po dëshmon një epitet të tillë në start të këtij sezoni.

Messi po shkëlqen për Barcelonën duke qenë fundamental në secilën ndeshje.

Sa i rëndësishëm është ai, s’ka nevojë të përshkruhet fare.

Messi shpesh u kritikua se nuk mund t’u shënojë portierëve më të mirë, përfshirë Buffonit.

Por, mbrëmjen e të martës ai krijoi disa panorama në Camp Nou duke fotografuar portierin më të mirë që ka pasur ndonjëherë futbolli italian.

Ai të njëjtën gjë e bëri edhe me Manuel Neuerin, këtë të fundit duke e parabolluar.

Të pamposhtshëm për Messin u konsideruan edhe Petr Cech dhe Edwin Van der Saar, por këtij të fundit i shënoi madje me kokë në një finale ndaj Manchester Unitedit.

Lionel Messi është njeriu i ndeshjeve të mëdha për Barcelonën dhe tmerri i secilit portier. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)