LAJMI I FUNDIT:

Pamje nga festa e madhe e tifozëve në qytetin e Pejës pas shpalljes kampione e Kosovës në basketboll

Pamje nga festa e madhe e tifozëve në qytetin e Pejës pas shpalljes kampione e Kosovës në basketboll

Qyteti i Pejës nuk ka fjetur deri në orët e hershme të mëngjesit pas festës së madhe që erdhi me triumfin e tyre në “Play-Off”-in e Superligës së Kosovës në basketboll.

Reklama

Peja është kampione e Kosovës. Në një super finale shumë interesante dhe dramatike, verdhezinjtë kanë mundur Trepçën në ndeshjen e pestë për të çuar rezultatin përfundimtar 3-2.

Fitorja në ndeshjen e zhvilluar në palestrën Minatori erdhi në vazhdime dhe me rezultat 91:93 (17:21, 17:15, 24:22, 19:19, 14:16), duke qenë njëra nga finalet më interesante të pasluftës në basketbollin e Kosovës.

Peja, kampione e Kosovës
Lexo po ashtu Peja, kampione e Kosovës

Me të fituar ndeshjen, lojtarët e Pejës vrapuan drejt zhveshtores pas hedhjes së gjësendeve në palestër nga tifozët vendas dhe vetëm pas zbrazjes së sallës, ata dolën jashtë për ta marrë në duar trofeun e dhënë nga kryetari i FBK-së, Arben Fetahu.

Pas festës në palestrën Minatori, lojtarët dhe stafi i Pejës nuk humbën kohë dhe u nisën menjëherë drejt qytetit të tyre, ku ishin duke u pritur nga qindra tifozë verdhezinjë.

Qyteti ishte mbushur me njerëz që prisnin kampionët për të festuar së bashku triumfin e edicionit 2022/23 apo titullin e parë pas një dekade.

Festa ishte e madhe e madhe me këngë dhe mjete piroteknike nga qytetarët që kishin ‘pushtuar’ rrugët e ndryshme të qytetit.

Ky ishte titulli i shtatë në historinë e klubit nga “Karagaqi”.

Telegrafi më poshtë u sjell disa video dhe fotografi nga festa e tifozëve në qytetin e Pejës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori