LAJMI I FUNDIT:

Pamje nga bastisja e Speciales në shtëpinë e ish-këshilltarit të Thaçit

Pamje nga bastisja e Speciales në shtëpinë e ish-këshilltarit të Thaçit

Gjykata Speciale është duke vazhduar me bastisjen në shtëpinë e Artan Behramit, ish-këshilltarit të ish-presidentit, Hashim Thaçi.

Zyrtarët e Speciales po qëndrojnë brenda dhe jashtë shtëpisë së Behramit, e cila gjendet në Prishtinë.

Një ditë më parë, Specialja ka bastisur edhe banesat e dy ish-këshilltarve tjerë të Thaçit, Blerim Shalës dhe Bashkim Smakajt, transmeton Telegrafi.


Specialja bastis shtëpinë e ish-këshilltarit të Thaçit, Artan Behrami
Lexo po ashtu Specialja bastis shtëpinë e ish-këshilltarit të Thaçit, Artan Behrami

Behrami të hënën reagoi ndaj bastisjeve, duke thënë se “Gjykata Speciale është fashiste, sepse përndjek, arreston dhe dënon vetëm shqiptarët”.

Telegrafi sjell fotografitë nga vendi ku po zhvillohet bastisja. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Trump ose Harris, Nesho: S’do të kenë qasje si përpara në raport me stabilitetin e Kosovës

Trump ose Harris, Nesho: S’do të kenë qasje si përpara në raport me stabilitetin e Kosovës

Lajme
Tërmeti në Shqipëri, goditja e parë e fuqishme u shoqërua edhe nga dy lëkundje të tjera sizmike

Tërmeti në Shqipëri, goditja e parë e fuqishme u shoqërua edhe nga dy lëkundje të tjera sizmike

Lajme
Bislimi: Kryeministri serb ia bëri të qartë BE-së se nuk ka Marrëveshje Bazike

Bislimi: Kryeministri serb ia bëri të qartë BE-së se nuk ka Marrëveshje Bazike

Politikë
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme
Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Elfije Boletini
Dënohen me 39 vite e 6 muaj burgim dy të akuzuarit për vrasjen në Baks të Skenderajt

Dënohen me 39 vite e 6 muaj burgim dy të akuzuarit për vrasjen në Baks të Skenderajt

Drejtësi
Kalo në kategori