Roma fitoi ndaj Palermos me rezultat 0-3 në Serie A.

Golat për mysafirët u shënuan nga Stephan El Shaaray (22’), Edin Dzeko (76’) dhe Bruno Peres (90’+1).

Më i miri në këtë takim ishte Fazio, por paraqitje të mira bëri dhe Peres.

Notat e lojtarëve të Palermos:

Më i miri te Palermo ishte Diamanti, i cili u vlerësua me notën 6.8

Notat e lojtarëve të Romës:

Fazio u vlerësua me notën 8.2