Pablo Hernandez driblon katër kundërshtarë dhe shënon gol të bukur në minutën e 95-të

Pablo Hernandez ka shënuar një gol vërtet të bukur për të siguruar fitoren për skuadrën e tij, Leeds United kundër Warriors Sydney Western në një miqësore.

Leeds filloi turneun e tyre para-sezonal në Australisë me një humbje 4-0 ndaj Manchester United, por ata janë rikthyer nga kjo humbje duke mposhtur WSW me rezultat 2-1.

Ishte spanjolli Hernandez, i cili shënoi në minutat e fundit të shtesës në një mënyrë krejtësisht të çmendur.

Ai mori topin me shpinë kundër golit, por pastaj filloi të sulmoj zonën, duke dribluar katër lojtarë kundërshtar përpara se të lëshonte një goditje të fortë në cepin e epërm të portës.

Goli i bukur nga Hernadez në minutën e 95-të dërgoi mediat sociale në lodhje, pasi shumë tifozë të futbollit postuan në lidhje me këtë gol duke e lavdëruar spanjollin.

Komentet për Hernandez ishin nga më të ndryshmet, nga lojtari më i mirë në botë e deri tek i preferuari i tyre te Leeds.

Skuadra e Marcelo Bielsa përballet me Cagliarin të shtunën e ardhshme përpara se të hapë sezonin në Championship kundër Bristol City më 4 gusht. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll