LAJMI I FUNDIT:

Pa se gruaja brenda veturës në lëvizje kishte humbur vetëdijen, holandezi “sakrifikon” mjetin e tij për ta shpëtuar

Pa se gruaja brenda veturës në lëvizje kishte humbur vetëdijen, holandezi “sakrifikon” mjetin e tij për ta shpëtuar

Një burrë në Holandë “sakrifikoi” veturën e tij për ta shpëtuar një grua që kishte humbur vetëdijen, dhe vetura i kishte dalë nga kontrolli.

Reklama

Në video shihet vetura e dalë nga kontrolli, duke lëvizur me shpejtësi të njëjtë në hapësirën e gjelbër pranë autostradës, transmeton Telegrafi.

E pavarësisht që vetura godet rrethojën mbrojtëse, vazhdon të lëviz. Por aty shfaqet një veturë tjetër që i del përpara për ta ndalur – duke e goditur në pjesën e pasme.

Incidenti është filmuar brenda një veture tjetër që po lëvizte pas. Në videon përbri videos së publikuar shkruan: “burri sakrifikon veturën e tij për ta shpëtuar një shofer tjetër që ka humbur vetëdijen”.

Incidenti ka ndodhur në Naspitak gjatë të premtes pasdite, kur shoferi vërejti veturën dhe brenda saj një person që kishte humbur vetëdijen.

“Ajo çfarë kam parë nuk ishte e mirë. Ishte e qartë që gruaja nuk kishte vetëdije”, tha shoferi që i shpëtoi jetën.

Ai madje e lejoi që ta godet veturën e tij vetëm që vetura tjetër të ndalej. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkencëtarët me zbulim të rëndësishëm për vrimat e zeza: Ky përbindësh po rrotullohet me të vërtetë

Shkencëtarët me zbulim të rëndësishëm për vrimat e zeza: Ky përbindësh po rrotullohet me të vërtetë

Botë
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Aeroplani ushtarak rus ndodhej për dy ditë në aeroportin e Phenianit, a u ra dakord për transferimin e armëve?

Aeroplani ushtarak rus ndodhej për dy ditë në aeroportin e Phenianit, a u ra dakord për transferimin e armëve?

Azia
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Shefi i NATO-s thotë se po fiton terren ofensiva e Ukrainës

Shefi i NATO-s thotë se po fiton terren ofensiva e Ukrainës

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Kalo në kategori