Arsenali mund të ketë vetëm 40 milionë funte për ta kaluar këtë verë me vler, pasi ka humbur në finale të Ligës së Evropës ndaj Chelseat. 

Me këtë humbje, Gunners kanë humbur edhe një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Arsenali do të ketë 100 milionë euro më pak pas humbjes nga rivali i tyre nga Londa (4-1).

Unai Emery, pritet të bëjë ndryshime . (Photo by Alex Grimm/Getty Images)

Unai Emery ka pasur gati një listë me emra si Gianluigi Donnarumma, Samuel Umtiti, Harry Maguire, Wilfried Zaha dhe Nicolas Pepe.

Por menaxheri spanjoll tani do të duhet të zgjedhë alternativa më të lira për të forcuar skuadrën.

Mbrojtësi i Espanyol, Mario Hermoso, mund të blihet për 18 milionë funte.

Arsenali. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Po ashtu konfirmohet edhe interesimi i madh për Hakim Ziyech  që mund të largohet për vetëm 30 milionë euro. Ai ka spikatur në Eredivisie këtë sezon me 16 gola dhe 13 asistime.

Arsenali iu bashkuan garës për të nënshkruar edhe me Ismaila Sarr nga Rennes për 30 milionë euro. Dhe Leicester janë gjithashtu të interesuar për lojtarin që ka shënuar 12 gola dhe ka dhënë 11 asistime në 48 ndeshje këtë sezon.

Arsenali ka nevojë për përforcime pasi janë larguar Aaron Ramsey, Petr Cech dhe Danny Welbeck (pritet të largohet).

Pa Ligën e Kampionëve, Arsenali do të ketë problem që të nënshkruajë me lojtarë të nivelit të lartë. /Telegrafi/