LAJMI I FUNDIT:

Owen: Pogba do të jetë njëri nga lojtarët më të mëdhenj në vitet e ardhshme

Owen: Pogba do të jetë njëri nga lojtarët më të mëdhenj në vitet e ardhshme

Michael Owen ka insistuar se mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Pogba, është në kurs të drejt për t’u bërë një nga lojtarët më të mëdhenj për vitet që vijnë.

Reklama

Paul Pogba u transferua në verë nga Juventusi te ‘Djajtë e Kuq’ për një shifër rekord botëror për transferime, për plot 89 milionë funte, por ka qenë i gozhduar nga mediat për paraqitjet e tij të luhatshme.

Megjithatë, kështu nuk mendon edhe ish-sulmuesi i njohur anglez, Oëen, i cili beson se mesfushori francez së shpejti do të bëhet më i mirë në botë, edhe pse deri më tani as nuk ka befasuar as zhgënjyer me paraqitjet e tij.

Lampard: Pogba është një problem që kushton 100 milionë euro
Lexo po ashtu Lampard: Pogba është një problem që kushton 100 milionë euro

“Në mënyrë të pashmangshme do të ketë ekzaminime për shkak se ai kushtojë aq shumë, por ai nuk do të jetë i pari apo i fundit si një transferim i madh”, ka thënë fillimisht Owen për BT Sport.

“Ai ka bërë mirë. Ai nuk ka bërë atë që kam menduar se ai do të bëjë, ai nuk ka qenë zhgënjyes – ai është në mes”, përcjell Telegrafi.

“Ai është i përshtatshëm për pothuajse çdo sekondë e çdo minutë të sezonit. Njerëzit priten potencialisht atë për të bërë pak më mirë”.

Mata: Pogba nuk është Messi dhe as Ronaldo
Lexo po ashtu Mata: Pogba nuk është Messi dhe as Ronaldo

“Unë nuk jam ende i sigurt se çfarë pozicioni ka ai, ai është një mesfushor qendre  apo një krijues?”.

“Ai është duke u përmirësuar, ai do të jetë një nga lojtarët më të mëdhenj për vitet që vijnë. Ai nuk na ka rrëmbyer, por as nuk na ka zhgënjyer”, përfundoi ish-sulmuesi anglez i Unitedit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori