LAJMI I FUNDIT:

Osmani takon kryeministrin britanik, deputetja Kearns: Si miq të Kosovës duhet të vazhdojmë rolin tonë paqeruajtës në të gjitha forumet

Osmani takon kryeministrin britanik, deputetja Kearns: Si miq të Kosovës duhet të vazhdojmë rolin tonë paqeruajtës në të gjitha forumet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar kryeministrin britanik, Rishi Sunak në Komunitetin Politik Evropian.

Reklama

Këtë e bëri të ditur deputetja britanike dhe njehërit kryetarja e komisionit për politikë të jashtme e Britanisë së Madhe, Alicia Kearns.

Sipas një postimi në rrjetin social Twitter Kearns ka shkruar se Britania e Madhe ishte një nga vendet e para që njohën pavarësinë e Kosovës.

Ajo po ashtu tha se Britania duhet të vazhdojë të jetë shtet paqeruajtës në të gjitha forumet.

“E kënaqur të shikojë Rishi Sunak dhe presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani t’i takoj në Komunitetin Politik Evropian.

Ne ishim një nga vendet e para që njohëm pavarësinë e Kosovës dhe si mik i Kosovës duhet të përqafojmë rolin tonë të vazhdueshëm si paqeruajtës në të gjitha forumet”, ka shkruar Kearns. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Shpërthim në veri të Mitrovicës

Shpërthim në veri të Mitrovicës

Lajme
Gërvalla dënon fjalimin e Vuçiqit në OKB, kërkon reagim nga SHBA dhe BE: U shkelën zotimet e marra në Bruksel

Gërvalla dënon fjalimin e Vuçiqit në OKB, kërkon reagim nga SHBA dhe BE: U shkelën zotimet e marra në Bruksel

Lajme
Escobar: Jam i shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

Escobar: Jam i shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

Lajme
Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Lajme
“Bild” jehonë fjalimit të Ramës: I vuri frenat ankesave të Rusisë para gjithë botës

“Bild” jehonë fjalimit të Ramës: I vuri frenat ankesave të Rusisë para gjithë botës

Lajme
Dita Ndërkombëtare pa Makina, mbyllet përkohësisht një rrugë dhe ndryshon qarkullimi i disa linja të autobusëve në Prishtinë

Dita Ndërkombëtare pa Makina, mbyllet përkohësisht një rrugë dhe ndryshon qarkullimi i disa linja të autobusëve në Prishtinë

Prishtina
Kalo në kategori