LAJMI I FUNDIT:

“Ose bëni atë që them unë ose fluturoni” – ylli i Man Utd zbulon se çfarë u tha Ten Hag lojtarëve kur erdhi në krye të skuadrës

“Ose bëni atë që them unë ose fluturoni” – ylli i Man Utd zbulon se çfarë u tha Ten Hag lojtarëve kur erdhi në krye të skuadrës

Trajneri holandez Erik ten Hag ka përmirësuar lojën e skuadrës që nga ardhja e tij në Manchester United, por gjithashtu ka bërë disa largime drastike.

Reklama

Cristiano Ronaldo u desh të largohej sepse nuk ishte dakord me të dhe kapiteni Harry Maguire u kthye në plan të dytë.

Lojtari më i mirë i Manchester United për momentin, Bruno Fernandes, ka treguar se çfarë iu ka thënë Ten Hag dhe çfarë rregullash ka vendosur me ardhjen e tij.

“Kur erdhi, kërkoi shumë nga ne në stërvitje. Na tha se do të bëjmë çfarë të dojë ai ose do të fluturojmë. Ai i qëndroi atij parimi me Cristianon, Rashfordin dhe Sanchon. Kur Rashford nuk ishte në formë të mirë, trajneri thjesht do ta nxirrte jashtë”.

“Në momentin e parë, ne ishim të befasuar, por kuptova se ai duhet të jetë i tillë nëse duam të arrijmë diçka. Ai i kërkoi Rashfordit të jetë konstant brenda dhe jashtë fushës. Ai dhe trajneri tani kanë një marrëdhënie shumë të mirë”, shpjegoi Fernandes për BT Sport.

Tre gjigantët e Ligës Premier po vështrojnë zhvillimet e Mbappes te PSG
Lexo po ashtu Tre gjigantët e Ligës Premier po vështrojnë zhvillimet e Mbappes te PSG

Manchester United me Ten Hag tani duket ekip serioz, pasi janë ende pretendentë për titullin e kampionit në Ligën Premier pasi janë pesë pikë prapa liderit Arsenal.

Në Ligën e Evropës, ata kanë një ndeshje të kthimit kundër Barcelonës, pasi e para u mbyll 2-2. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Përfaqësuesja e Kosovës
Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Ligat tjera
Kalo në kategori