Martin Odegaard ka dhuruar një asistim të shkëlqyeshëm në fitoren e Arsenalit ndaj West Bromwich Albinonit me rezultat 6-0 në kuadër të 1/32-tës të EFL Cup.

Arsenali ka kaluar tutje në fazën e 1/8-tës në EFL Cup, pasi ka mposhtur thellë WBA-në në udhëtim.

Reklama

Golat në këtë fitore të Topçinjve u shënuan nga Pierre-Emerick Aubameyang (17’, 45’, 62’), Nicolas Pepe (45+), Bukayo Saka (50’) dhe Alexandre Lacazette (69’).

Arsenali jep shenja përmirësimi, fiton ndaj WBA me gjashtë gola në EFL Cup Arsenali jep shenja përmirësimi, fiton ndaj WBA me gjashtë gola në EFL Cup

Megjithatë, goli i anglezit Saka është ai i cili po komentohet më shumë në rrjetet sociale.

Është transferimi i fundit, Martin Odegaard, i cili ka dhuruar një asistim magjik për Sakan tek goli i epërsisë 4-0.

Reklama

Ardhja e norvegjezit thuhet se ka shtuar kreativitetin tek ekipi londinez. /Telegrafi/