LAJMI I FUNDIT:

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizon Panairin e parë të Punës pas pandemisë COVID-19, marrin pjesë 20 kompani

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizon Panairin e parë të Punës pas pandemisë COVID-19, marrin pjesë 20 kompani

Rreth 20 kompani të sektorëve të ndryshëm po marrin pjesë në Panairin e Punës.

Reklama

Ky panairi organizuar nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), i cili do të jetë i hapur gjatë të enjtes në Sallën e Kuqe në Prishtinë, po mbahet për herë të parë pas pandemisë COVID-19.

Nita Prapashtica nga OEAK tha se për shkak të kërkesave të mëdha te kompanive për punonjës, panairi po organizohet sërish.

“Oda Ekonomike Amerikane e ka organizuar Panairin e Punës me qëllim të njoftimit të punëkërkuesve dhe punëdhënësve potencial. Janë afro 20 kompani të sektorëve të ndryshëm. Të gjithë janë anëtarë të OEAK-ut. Është panairi i parë që kemi organizuar pas pandemisë COVID-19 dhe po shpresojmë që nga ky panair do t’iu siguromë të rinjve oferta për punësim”, ka thënë Prapashtica. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
S’ka askund si zbritjet e maraklive n’BAU Market

S’ka askund si zbritjet e maraklive n’BAU Market

Bau Market
Edicioni i parë i “Digital Transformation – The future of Work” vjen në Prishtinë

Edicioni i parë i “Digital Transformation – The future of Work” vjen në Prishtinë

Ekonomi
Javë e çmendur në VITALAND – 300 dhurata FALAS e shumë aktivitete nga 1 deri me 7 qershor!

Javë e çmendur në VITALAND – 300 dhurata FALAS e shumë aktivitete nga 1 deri me 7 qershor!

Vitaland
RIT Kosova feston 20 vjetorin e themelimit, mblidhen dhjetëra mijëra euro për bursa për studentët e këtij universiteti

RIT Kosova feston 20 vjetorin e themelimit, mblidhen dhjetëra mijëra euro për bursa për studentët e këtij universiteti

Ekonomi
Transfero studimet në Universum dhe merr diplomë të fuqizuar nga Universiteti më i madh në SHBA!

Transfero studimet në Universum dhe merr diplomë të fuqizuar nga Universiteti më i madh në SHBA!

Kolegji Universum
Gjermania publikon listën e pagave bruto për 50 profesione

Gjermania publikon listën e pagave bruto për 50 profesione

Botë
Kalo në kategori