LAJMI I FUNDIT:

Nunez, Raphinha, Sterling: Formacioni me lojtarët më të shtrenjtë për çdo pozicion deri më tani në këtë afat kalimtar

Nunez, Raphinha, Sterling: Formacioni me lojtarët më të shtrenjtë për çdo pozicion deri më tani në këtë afat kalimtar

Afati i transferimeve i kësaj vere të vitit 2022 do të mbetet gjatë në kujtesë.

Reklama

Klubet e Ligës Premier kanë investuar jashtëzakonisht shumë dhe shpenzimet totale të tyre deri më tani kanë shkuar mbi shifrën e një miliard euro.

Dhe ndërsa pjesa tjetër e Evropës nuk është zhytur aq thellë në xhepat e tyre, tifozët kanë parë lëvizje të mëdha nga klubet e zakonshëm si Barcelona, ​​Real Madrid, Paris-Saint Germain dhe Bayern Munich.

Klubet që kanë shpenzuar më shumë deri më tani në këtë afat kalimtar - Bayerni prinë dukshëm
Lexo po ashtu Klubet që kanë shpenzuar më shumë deri më tani në këtë afat kalimtar - Bayerni prinë dukshëm

Pra, me afatin kalimtar të paharrueshëm që i afrohet përfundimit, është krijuar një formacion me transferimet më të shtrenjta deri më tani.

Portieri- Gavin Bazunu (14 milionë euro) | Man City > Southampton

Banzunu, i cili ka luajtur 10 herë për Republikën e Irlandës, nuk pati kurrë shansin të paraqitet për ekipin e parë të Cityt pasi u bashkua tre vjet më parë nga Shamrock Rovers.

Por, 20-vjeçari u nderua me çmimin Lojtari i Vitit i Portsmouthit sezonin e kaluar pas një huazimi të jashtëzakonshëm në League One.

Mbrojtës i djathtë – Neco Williams (20 milionë) | Liverpool > Nottingham Forest

Një tjetër që nuk mund ta ulte atë në nivelin më të lartë, Williams ka ende të gjithë potencialin e kërkuar për të lulëzuar për Forest në sezonin 2022/2023.

Pavarësisht se është vetëm 21 vjeç, i riu premtues nga Wrexham ka luajtur 21 herë për ekipin e parë të Uellsit dhe shihet si një nga yjet e ardhshëm të kombit.

Mbrojtës qendror – Matthijs de Ligt (67 milionë euro) | Juventus > Bayern Munich

Epo, holandezi me siguri ka shijuar një fillim interesant në karrierën e tij në Bayern.

Pas një goditjeje me volej vetëm pak minuta në debutimin e tij, një goditje e humbur me kokë nga transferi i ri i dhuroi DC United një gol.

Minuta më vonë, De Ligt u ndëshkua për një ndërhyrje të pamatur. Përpara se ai përfundimisht të detyrohej të largohej nga fusha për shkak të lëndimit.

Ndoshta është e drejtë të thuhet se të gjithë shpresojnë që pjesa tjetër e kohës së tij në klub të mos jetë aq plot ngjarje.

Mbrojtës qendror – Lisandro Martinez (60 milionë) | Ajax > Man United

‘Kasapi i Amsterdamit’ më në fund ka prekur tokën në Mbretërinë e Bashkuar dhe do të jetë United që ai do të përfaqësojë.

Martinez është një mbrojtës i fuqishëm dhe gjithashtu një futbollist shumë i talentuar.

Mbrojtës i majtë – Nuno Mendes (38 milionë euro) | Sporting > PSG

20-vjeçari ishte i huazuar në Paris sezonin e kaluar dhe impresionoi shumë në mesin e skuadrës së superyjeve.

Ai u shfaq 27 herë për klubin në Ligue 1 dhe ju mund të vëni bast se ai ka një të ardhme masive.

Mesfushor defanziv – Aurelien Tchouameni (80 milionë) | Monaco > Real Madrid

Një mesfushor dominues dhe i fuqishëm që, së bashku me Eduardo Camavinga, duket se do të jetë zemra e mesfushës së Los Blancos për shumë vite në vijim.

Mesfushor – Vitinha (41.5 milionë euro) | Porto > PSG

Reprezentuesi portugez luajti një rol kryesor për Porton herën e fundit dhe u përfshi në ekipin e sezonit në Primeira Liga.

PSG vendosi të aktivizojë klauzolën e tij të lirimit në fillim të këtij korriku, në mënyrë që të shmangë interesin e raportuar nga klubet e Ligës Premier.

Mesfushor – Fabio Vieira (35 milionë euro) | Porto > Arsenal

Ne kemi vendosur të përfshijmë Vieira ekskluzivisht si mesfushorin tonë sulmues.

Mund të kishim zgjedhur Kalvin Phillips si një tjetër opsion i mesfushës qendrore ose më të mbrojtjes, duke qenë se ai ishte më i shtrenjtë, por meqë tashmë i kemi ato pozicione të mbushura, dukej më e kujdesshme që të shpërndaheshin rolet sa më shumë që të ishte e mundur.

Mikel Arteta do të shpresojë që Vieira mund të jetë lojtari që i duhet Topçinjve për të udhëhequr sulmin e tyre për sezonin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve.

Sulmues krahu – Raphinha (58 milionë euro) | Leeds > Barcelona

A mund të jetë Raphinha shpëtimtari i radhës në mesin e elitës së Barcelonës?.

Blaugranët kanë qenë më shumë sinonim i superyjeve të shkëlqyer brazilianë se çdo klub tjetër evropian. Vetëm mendoni, si Neymar, Ronaldinho, Ronaldo Nazario dhe Romario, të gjithë kanë kaluar nëpër porta si një legjendë e Camp Nou.

Raphinha është në një skuadër të shkëlqyer, kjo është e sigurt.

Sulmues – Darwin Nunez (75 milionë) | Benfica > Liverpool

Nunez kishte marrë shumë tallje nga bazat e tifozëve rivalë pasi humbi disa mundësi shënimi në dy ndeshjet e tij të para para-sezonale.

Megjithatë, uruguaiani i heshti në mënyrë të prerë urrejtësit e tij kur shënoi katër gola në pjesën e pasme të rrjetës në një paraqitje magjepsëse në pjesën e dytë kundër RB Leipzig.

Pjesa më e mirë? Ai as nuk e filloi lojën.

Darvin Nunez

Sulmues krahu – Raheem Sterling (56 milionë euro) | Man City > Chelsea

Kush e di se sa mund të pendohet Pep Guardiola që i shiti një nga asetet e tij më të çmuara një rivali në Ligën Premier.

Askush nuk ka kontribuar më shumë gola dhe asistime të kombinuara për Man City nën sundimin e Guardiolës sesa Sterling. Vetëm kjo duhet t’ju tregojë mjaft. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori