LAJMI I FUNDIT:

Nunes pësoi një dëmtim të tmerrshëm, pamjet po bëjnë xhiron e botës

Nunes pësoi një dëmtim të tmerrshëm, pamjet po bëjnë xhiron e botës

Tifozët apo shikuesit e ndeshjes kanë mbetur të tmerruar nga lëndimi i Matheus Nunes që pësoi në përballjen e Manchester Cityt me FC Copenhagen.

Të mërkurën mbrëma, City mirëpriti Copenhagen në Etihad Stadium duke kërkuar të mbrojë avantazhin e tyre 3-1 nga ndeshja e parë.

Djelmoshat e Pep Guardiolës kaluan në epërsi 2-0 brenda 10 minutave falë golave ​​të Manuel Akanji dhe Julian Alvarez.


Manchester City me stil kalon në çerekfinale të Ligës se Kampionëve
Lexo po ashtu Manchester City me stil kalon në çerekfinale të Ligës se Kampionëve

Mohamed Elyounoussi shënoi për 2-1 në minutën e 29-të përpara se Erling Haaland të shënonte golin e tretë të Cityt pak para mbylljes së pjesës së parë.

Në pjesën e dytë e dytë nuk pati gola, por pati një dëmtim të tmerrshëm që ‘vodhi’ gjithë vëmendjen.

Ishte mesfushori portugez, Nunes, i cili theu krejtësisht njërin nga gishtat e dorës dhe u zëvendësua nga Micah Hamilton në minutën e 74-të të ndeshjes.

Pamjet e gishtit të thyer të portugezit po bëjnë xhiron e botës në rrjetet sociale. /Telegrafi/

https://twitter.com/footballfev3rr/status/1765616967967277354

Në trend Sport

Më shumë
Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Përfaqësueset
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare
Zbulohen detajet e kontratës së Moratas me Milanin - gjithçka e përfunduar

Zbulohen detajet e kontratës së Moratas me Milanin - gjithçka e përfunduar

Serie A
Kalo në kategori