LAJMI I FUNDIT:

Numër rekord arrestimesh në Capitol Hill (Video)

Numër rekord arrestimesh në Capitol Hill (Video)

Qindra protestues “Demokracia e Pranverës” janë arrestuar në shkallët e Capitol Hill në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Reklama

Pasi përshkruan për 10 ditë një marshim prej 225 km, mijëra aktivistë mbërritën në Uashington, për të protestuar rolin e parave në politikë.

Protestuesit janë nisur nga Liberty Bell e Filadelfias, ndërsa kjo protestë ka thyer rekordin e numrit të arrestuarve në Capitol Hill, transmeton syri.

“Njerëzit janë ngopur me sistemin, ata janë ngopur me korrupsionin dhe ne duam zgjedhje të lira dhe të ndershme. Kjo është e drejta jonë për të protestuar. Lufta fillon sot. Kjo nuk do të thotë se ne do të fitojmë, por ne do të luftojmë për të triumfuar. Progresistët kurrë nuk kanë humbur. Ne kemi fituar në të drejtat civile, kemi fituar në të drejtat e grave, kemi fituar në të drejtat e homoseksualëve, dhe ne jemi duke shkuar për të marrë demokracinë”, u shpreh aktivisti Cenk Uygur.

Në trend Botë

Më shumë
Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Botë
NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

Botë
Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Amerika
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Evropa
Moska publikon intervistën me admiralin

Moska publikon intervistën me admiralin "e vdekur"

Botë
Kalo në kategori