Pamjet e reja kanë kapur gruan e Tyson, Paris Furyn duke pohuar me kokë se boksieri do të pensionohet.

‘Gypsy King’ bëri kthimin e tij në Mbretërinë e Bashkuar para 94,000 tifozëve mposhti Dillian Whyte me nokaut në rundin e gjashtë të takimit.

Pas ndeshjes, Fury i njoftoi tifozët se ai po mendon të pensionohet nga ky sport, por e la si mëdyshje pensionimin e tij.

Ndoshta ju ka ikur momenti më i bukur në super duelin mes Tyson Furyt dhe Dillian Whyte Ndoshta ju ka ikur momenti më i bukur në super duelin mes Tyson Furyt dhe Dillian Whyte

Megjithatë, pamjet e freskëta kanë kapur reagimin e gruas së Tysonit, Parisit dhe dukej se tundi kokën dhe tha “nuk ka shanse”.

Menjëherë pas meçit, kur u pyet nëse do të kthehej në ring, Fury tha: “I premtova gruas sime bukuroshe, pas meçit (Deontay) Wilder 3 që do të ishte pensionimi dhe e kisha parasysh”.

“Kisha një luftë, ishte një trilogji e madhe dhe e kisha fjalën për këtë, por më ofruan të luftoja në Wembley në shtëpi dhe besova se ia kisha borxh tifozëve, ia detyrohesha çdo personi në Mbretërinë e Bashkuar që të vinte këtu dhe përleshje në Wembley”.

Fury e shpalli veten si një nga "peshat e rënda më të mëdha të të gjitha kohërave" pas fitores së tij

“Tani gjithçka ka përfunduar, unë duhet të jem një njeri i fjalës sime dhe mendoj se kjo është ajo, kjo mund të jetë perdja e fundit për Gypsy Kingun”, ka shtuar më tej ai.

Ndërsa Fury po fliste, Parisi u pa duke bërë me kokë në shenjë se “nuk ka shanse” ndërsa fliste me dikë tjetër në ring.

Në prapaskenë pas luftës, ajo i tha BT Sport se Fury nuk kishte “asgjë për të dëshmuar” dhe arsyeja e vetme që ai do të kthehej në ring do të ishte një meç unifikues.

Fury e vlerëson Whyten, por ngrit lartë edhe veten – ‘Gipsy King’ flet edhe për pensionimin Fury e vlerëson Whyten, por ngrit lartë edhe veten – ‘Gipsy King’ flet edhe për pensionimin

Kur u pyet nëse e ndjente se Tyson ‘i detyrohej’ daljen në pension, ajo tha: ‘Unë bëj pak, do të doja që ai të kthehej në shtëpi tani, ai nuk ka asgjë më shumë për të dëshmuar”.

“Kjo është gjëja që nëse ai do të kishte diçka për të bërë, unë do të thosha ‘po Tyson shko bëje atë’, por ai nuk ka asgjë për të dëshmuar”.

“Përveç rastit kur ai vërtet dëshiron të boksojë dhe e bën këtë për më shumë para, famë, ai nuk ka nevojë për këtë – ai është njeriu më i famshëm në planet sonte”.

“Ai nuk ka nevojë të jetë më i famshëm. Jemi shumë të bekuar dhe me fat që nuk kemi nevojë për më shumë para”.

“Unë e di që në zemrën time e vetmja arsye që Tyson do të kthehej është për një luftë si kampion unifikues”.

“Kjo do të ishte arsyeja e vetme që Tyson Fury do të rikthehej në ring pasi nuk ka asgjë për të dëshmuar”, ka shtuar më tej ajo.

Një meç unifikues ka të ngjarë të jetë kundër një prej Oleksandr Usyk ose Anthony Joshua, të cilët pritet të kenë revanshin e tyre në verë. /Telegrafi/