LAJMI I FUNDIT:

Nuk ka qetësi në Serie A: Lojtari i Romës infektohet me COVID-19

Nuk ka qetësi në Serie A: Lojtari i Romës infektohet me COVID-19

Mesfushori i Romës, Amadou Diawara ka rezultuar pozitiv në testet për coronavirus, mirëpo ka thënë se ndihet mirë.

Reklama

“Përshëndetje të gjithëve, këtë mëngjes kam pranuar testet që i kam realizuar derisa po rikthehesha nga ndeshjet me kombëtaren, fatkeqësisht kam rezultuar pozitiv me COVID-19”, ka shkruar anëtari i Giallorossëve.

“Dua t’i njoftoj njerëzit që më njohin mua, se fatmirësisht ndihem mirë, por duhet të respektoj periudhën e karantinës. Shpresoj të kthehem sa më shpejtë te trajneri”, ka shtuar  Diawara.

Sky Sport raporton se mesfushori nuk kishte asnjë kontakt me bashkëlojtarët te Roma dhe menjëherë është nisur për në shtëpinë e tij.

Për këtë, Paulo Fonseca nuk e ka anuluar stërvitjen që planifikuar për sot. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Ligat tjera
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League

"Lojtarët që kryejnë marrëdhënie seksuale katër herë në muaj nuk mund të luajnë për mua" - Simeone me mendim që ka befasuar shumëkënd

La Liga
Milani në bisedime të avancuara me Ilkay Gundogan

Milani në bisedime të avancuara me Ilkay Gundogan

Serie A
Kalo në kategori