Mbyllet pa gola pjesa e parë e përballjes mes Inter dhe Napolit

Ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0 fraksioni i parë i finales së Superkupës së Italisë mes Inter dhe Napolit.

Ndeshja e cila po zhvillohet në qytetin e Riadit, u karakterizua me lojë mjaft të qetë nga të dyja palët, të cilat prisnin ndonjë gabim eventual të njëra-tjetrës për të shënuar gol.

“Nerazzurët” rastin e parë serioz e patën me anë të Federico Dimarcos (16’), gjuajtja e të cilit përfundoi fare pranë shtyllës së djathtë të Gollinit.

Në fakt Inter kaloi në avantazh përmes Lautaro Martinez (39’) por argjentinasi ishte në pozicion jashtë loje dhe goli u anulua.

Në këtë ndeshje nga minuta e parë e ka nisur edhe Amir Rrahmani, i cili pati një paraqitje solide pas pjesës së parë, ndonëse u ndëshkua me karton të verdhë.

Mbetet të shihet se si do të reagojnë të dy skuadrat në pjesën e dytë, ndërsa në rast se pas 90 minutave nuk ka fitues, atëherë do të kemi vazhdimet dy herë nga 15 minuta dhe më pas eventualisht penalltitë./Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën