LAJMI I FUNDIT:

“Nuk jemi shumë larg Real Madridit apo Man Cityt” – Pioli lavdëron skuadrën e tij para ndeshjes me Romën

“Nuk jemi shumë larg Real Madridit apo Man Cityt” – Pioli lavdëron skuadrën e tij para ndeshjes me Romën

Milani do të luajë në çerekfinale të Ligës së Evropës ndaj Romës, në “San Siro”, pra një derbi italian në garat evropiane.

Në konferencën për shtypin përpara ndeshjes, Stefano Pioli u shpreh se skuadra e tij nuk është shumë larg nivelit të Real Madridit apo Man Cityt.

“Ne gjithmonë rrezikojmë për të sulmuar kur luajmë, por është e qartë që nuk do e kemi gjithmonë topin në zotërim. Nëse zgjedh të jesh një skuadër sulmuese, atëherë do të lejosh ndonjë hapësirë pas”.


“Unë mendoj dhe besoj se do të jetë një ndeshje spektakolare ndaj Romës. Në aspektin e mentalitetit dhe cilësive të lojtarëve. Ne mbërritëm deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve edicionin e kaluar”.

“Do të thotë që ishim aty, pra nuk mendoj se jemi shumë larg Real Madridi apo Man Cityt. Liga e Evropës është nën nivelin e Ligës së Kampionëve, por edhe këtu ka skuadra të mëdha”.

“Askush nuk do të befasohej nëse ne, Liverpooli dhe Bayer Leverkuseni do të ishim duke garuar në Champions…”.

“Milani im është në gjendje të luajë futboll modern, me ritëm, intensitet dhe veprime individuale të nivelit të lartë”, ka thënë Pioli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Nico Williams drejt Ligës Premier?

Nico Williams drejt Ligës Premier?

La Liga
“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

La Liga
Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ligat tjera
Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Kalo në kategori