LAJMI I FUNDIT:

“Nuk ishte vendimi im”, Arteta zbulon se kush fshihet pas transferimit të Havertz tek Arsenali

“Nuk ishte vendimi im”, Arteta zbulon se kush fshihet pas transferimit të Havertz tek Arsenali

Një ndër lojtarët më në formë të Arsenalit këtë sezon padyshim ka qenë edhe gjermani Kai Havertz. 24-vjeçari deri në këtë fazë të sezonit ka shënuar 11 gola dhe ka dhuruar pesë asistime në Ligën Premier, duke përfshirë këtu edhe një gol të shënuar në Ligën e Kampionëve.

Shumëkush mund të kishte menduar se vetëm Mikel Arteta ka pasur gisht në transferimin e tij nga Chelsea verën e kaluar, por këtë e ka mohuar së fundmi vet tekniku spanjoll.


Ai ka thënë se ishte një vendim i përbashkët me klubin që të nënshkruhet me Havertzin nga rivali i qytetit Chelsea.

“Nuk ishte vendimi im, ishte vendimi ynë. Ne ishim shumë të harmonizuar me vizionin e klubit, dhe pastaj natyrisht nga ana sportive ne bëmë një rekomandim”, ka thënë fillimisht Arteta.

Arsenali është gati të shesë yllin e skuadrës, zbulohet çmimi i tij
Lexo po ashtu Arsenali është gati të shesë yllin e skuadrës, zbulohet çmimi i tij

“Shumë persona ishin të përfshirë dhe ju keni nevojë edhe për mbështetjen e pronarëve gjithashtu, për t’i bërë gjërat të ndodhin”.

“Ne ishim shumë të bindur se ata ishin lojtarë me kualitetet e duhura për t’u përshtatur me stilin tonë, klubin tonë, dhe ndonjëherë merr pak kohë, kjo është e pashmangshme”.

“Ndonjëherë ju do të bëni gabime, unë mundohem që t’i minimizoj ato, dhe të mundohem të paktën të krijojë mjedisin që lojtarët kanë nevojë për të përmbushur potencialin e tyre”, përfundoi ai.

Arsenali u kritikua shumë kur ata nënshkruan me Havertzin nga Chelsea verën e kaluar, sidoqoftë gjermani me paraqitjet e tij arriti që t’i dëshmojë të gjithëve pse ‘Topçinjtë’ morën vendimin e duhur për ta sjellur në ekip./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Kalo në kategori